IHSM7832PJ391L
Vishay Dale
Producto No:
IHSM7832PJ391L
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 390UH 800MA 819MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 330mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 819mOhm Max
Inductance 390 µH