Hogar / Fixed Inductors / IHTH1125KZEB101M5A
minImg
IHTH1125KZEB101M5A
Vishay Dale
Producto No:
IHTH1125KZEB101M5A
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 100UH 8.8A 32.2MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.125" Dia (28.58mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 32.2mOhm Max
Inductance 100 µH
Series IHTH-1125KZ-5A
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder, 3 Leads
Frequency - Self Resonant 2.04MHz