Hogar / Fixed Inductors / IHTH1125KZEB330M5A
minImg
IHTH1125KZEB330M5A
Vishay Dale
Producto No:
IHTH1125KZEB330M5A
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 33UH 15.9A 11.3MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 18A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.125" Dia (28.58mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 11.3mOhm Max
Inductance 33 µH
Series IHTH-1125KZ-5A
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 4.2MHz