Hogar / Fixed Inductors / IHTH1125MZEB101M5A
minImg
IHTH1125MZEB101M5A
Vishay Dale
Producto No:
IHTH1125MZEB101M5A
Descripción:
FIXED IND 100UH 9.2A 32.2MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 11A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 9.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.179" Dia (29.95mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 32.2mOhm Max
Inductance 100 µH
Series IHTH-1125MZ-5A
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 2.04MHz