Hogar / Fixed Inductors / IHTH1500MZEB2R7M5A
minImg
IHTH1500MZEB2R7M5A
Vishay Dale
Producto No:
IHTH1500MZEB2R7M5A
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Radial
Descripción:
IHTH-1500MZ-5A 2.7 20% EB E2
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 96.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.502" (12.75mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 87.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" Dia (38.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.51mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Series IHTH-1500MZ-5A
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads
Frequency - Self Resonant 14.1MHz