IHV60BZ24
Vishay Dale
Producto No:
IHV60BZ24
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 24UH 60A 2.5 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 60 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.270" Dia x 2.450" L (32.26mm x 62.23mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.5mOhm Max
Inductance 24 µH
Series IHV
Type -
Package / Case Radial, Horizontal Cylinder
Frequency - Self Resonant 5.7MHz