Hogar / Single IGBTs / IHW15N120R3FKSA1
minImg
IHW15N120R3FKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IHW15N120R3FKSA1
Paquete:
PG-TO247-3-1
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT 1200V 30A 254W TO247-3
En stock : 3
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 15A, 14.6Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 700µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 30 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C -/300ns
Supplier Device Package PG-TO247-3-1
Current - Collector Pulsed (Icm) 45 A
Series TrenchStop®
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.7V @ 15V, 15A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 165 nC
Power - Max 254 W