Hogar / Single IGBTs / IHW30N100TFKSA1
minImg
IHW30N100TFKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IHW30N100TFKSA1
Descripción:
IGBT 1000V 60A 412W TO247-3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 30A, 15Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 1.6mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1000 V
Td (on/off) @ 25°C 35ns/546ns
Supplier Device Package PG-TO247-3-1
Current - Collector Pulsed (Icm) 90 A
Series TrenchStop®
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.7V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 217 nC
Power - Max 412 W