Hogar / Single IGBTs / IHW30N60TFKSA1
minImg
IHW30N60TFKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IHW30N60TFKSA1
Paquete:
PG-TO247-3-1
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT 600V 60A 187W TO247-3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 30A, 10.6Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 770µJ
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 23ns/254ns
Supplier Device Package PG-TO247-3-1
Current - Collector Pulsed (Icm) 90 A
Series TrenchStop®
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 167 nC
Power - Max 187 W