IJB60A-003-EVKIT-P2
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
IJB60A-003-EVKIT-P2
Descripción:
EVAL KIT DC/DC CONVERTER 60A
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC Converter
Current - Output 60A
Product Status Obsolete
Power - Output 120 W
Series -
Regulator Topology -
Frequency - Switching -
Supplied Contents Board(s), Cable(s)
Voltage - Output 0.6V ~ 2V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Utilized IC / Part iJB
Package Box
Voltage - Input 8V ~ 14V