Hogar / Single IGBTs / IKB10N60TATMA1
minImg
IKB10N60TATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
IKB10N60TATMA1
Paquete:
PG-TO263-3-2
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT 600V 20A 110W TO263-3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 10A, 23Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 115 ns
Switching Energy 430µJ
Current - Collector (Ic) (Max) 20 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 12ns/215ns
Supplier Device Package PG-TO263-3-2
Current - Collector Pulsed (Icm) 30 A
Series TrenchStop®
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.05V @ 15V, 10A
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Gate Charge 62 nC
Power - Max 110 W