Infineon Technologies
Producto No:
IKY140N120CH7XKSA1
Fabricante:
Paquete:
PG-TO247-4-U10
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
INDUSTRY 14
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$16.701
$16.701
10
$14.7136
$147.136
100
$12.724965
$1272.4965
500
$11.531993
$5765.9965
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 175°C (TJ) |
| Test Condition | - |
| Input Type | Standard |
| Reverse Recovery Time (trr) | 101 ns |
| Switching Energy | 2.64mJ (on), 3.9mJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 232 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Td (on/off) @ 25°C | 50ns/407ns |
| Supplier Device Package | PG-TO247-4-U10 |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 560 A |
| Series | TRENCHSTOP™ |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.15V @ 15V, 140A |
| Package / Case | TO-247-4 |
| Gate Charge | 1032 nC |
| Power - Max | 962 W |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Package | Tube |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Base Product Number | IKY140N120 |