IL-312-70PB-VF-A1-E3500
JAE Electronics
Producto No:
IL-312-70PB-VF-A1-E3500
Fabricante:
JAE Electronics
Descripción:
CONN PLUG 70POS SMD GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 70
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.061" (1.55mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series IL-312
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Plug, Center Strip Contacts
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights 2.5mm, 3mm