IL-Y-4S-S15C3
JAE Electronics
Producto No:
IL-Y-4S-S15C3
Fabricante:
JAE Electronics
Descripción:
CONN RCPT HSG 4POS 1.50MM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Number of Rows 1
Number of Positions 4
Color Brown
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Friction Lock
Product Status Not For New Designs
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series IL-Y
Note Contacts Not Included
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.059" (1.50mm)