IL-Z-5P-S125L3-E
JAE Electronics
Producto No:
IL-Z-5P-S125L3-E
Descripción:
CONN HEADER R/A 5POS 1.25MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.128" (3.25mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 200V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 1A per Contact
Features -
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Length - Mating 0.108" (2.75mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 5
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Insulation Color Brown
Contact Length - Post 0.067" (1.70mm)