Hogar / Fixed Inductors / IM10RFCMBH4R7K13
minImg
IM10RFCMBH4R7K13
Vishay Dale
Producto No:
IM10RFCMBH4R7K13
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 1.8A 90 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 60 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.600" L (6.35mm x 15.24mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series IM-10RFCM-13
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 60MHz