Hogar / Fixed Inductors / IM10RFCMEZ2R7K13
minImg
IM10RFCMEZ2R7K13
Vishay Dale
Producto No:
IM10RFCMEZ2R7K13
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 2.7UH 2.5A 50 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 68 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.600" L (6.35mm x 15.24mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Series IM-10RFCM-13
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 76MHz