IMC1210SY3R3J
Vishay Dale
Producto No:
IMC1210SY3R3J
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
1210
Descripción:
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.2OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 260 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 3.3 µH
Series IMC-1210
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 60MHz