IMS05WDSH3R3K40
Vishay Dale
Producto No:
IMS05WDSH3R3K40
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 3.3UH 1.03A 310MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.03A
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.03 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 310mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series IMS-5WD-40
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 73MHz