Hogar / Headers, Male Pins / IMSA-13103B-10Y900
minImg
IMSA-13103B-10Y900
IRISO USA Inc.
Producto No:
IMSA-13103B-10Y900
Descripción:
HEADER SMT RA 10POS KEY-A
En stock : 694
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Height 0.256" (6.50mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 50VAC
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 3A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating -
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug
Style Board to Cable/Wire
Features Solder Retention
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 125°C