INND-SS30YGAG
Inolux
Producto No:
INND-SS30YGAG
Fabricante:
Inolux
Descripción:
DISP 7SEG 0.3" SGL YLW-GRN 10SMD
Guía del usuario
Color Yellow-Green
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.472" H x 0.287" W x 0.124" D (12.00mm x 7.30mm x 3.15mm)
Millicandela Rating 2mcd
Product Status Active
Series INND-SS30
Power Dissipation (Max) 70mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-SMD, No Lead
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.30" (7.62mm)
Mfr Inolux
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V