INND-SS40YGAG
Inolux
Producto No:
INND-SS40YGAG
Fabricante:
Inolux
Descripción:
DISP 7SEG 0.4" SGL YLW-GRN 10SMD
Guía del usuario
Color Yellow-Green
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.591" H x 0.362" W x 0.124" D (15.00mm x 9.20mm x 3.15mm)
Millicandela Rating 2mcd
Product Status Active
Series INND-SS40
Power Dissipation (Max) 70mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-SMD, No Lead
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.40" (10.16mm)
Mfr Inolux
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V