INND-TS40YGAG
Inolux
Producto No:
INND-TS40YGAG
Fabricante:
Inolux
Descripción:
DISP 7SEG 0.4" SGL YLW-GRN 10DIP
Guía del usuario
Color Yellow-Green
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.508" H x 0.379" W x 0.250" D (12.90mm x 9.63mm x 6.36mm)
Millicandela Rating 15mcd
Product Status Active
Series INND-TS40
Power Dissipation (Max) 70mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-DIP (0.300", 7.62mm)
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.40" (10.16mm)
Mfr Inolux
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V