IPA052N08NM5SXKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPA052N08NM5SXKSA1
Paquete:
PG-TO220 Full Pack
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 80V 64A TO220
En stock : 490
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3800 pF @ 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 56 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5.2mOhm @ 32A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220 Full Pack
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 65µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V
Series OptiMOS™5
Power Dissipation (Max) 38W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 64A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V