Hogar / Single FETs, MOSFETs / IPA60R360P7SE8228XKSA1
minImg
IPA60R360P7SE8228XKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPA60R360P7SE8228XKSA1
Descripción:
MOSFET N-CH 600V 9A TO220
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 555 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 13 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 360mOhm @ 2.7A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-FP
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 140µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series CoolMOS™ P7
Power Dissipation (Max) 22W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 9A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V