Hogar / Single FETs, MOSFETs / IPAN60R125PFD7SXKSA1
minImg
IPAN60R125PFD7SXKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPAN60R125PFD7SXKSA1
Descripción:
MOSFET N-CH 650V 25A TO220
En stock : 2407
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1503 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 36 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 125mOhm @ 7.8A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-FP
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 390µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series CoolMOS™PFD7
Power Dissipation (Max) 32W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 25A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V