IPAW60R280P7SXKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPAW60R280P7SXKSA1
Paquete:
PG-TO220-FP
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 600V 12A TO220
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 761 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 18 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 280mOhm @ 3.8A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-FP
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 190µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series CoolMOS™ P7
Power Dissipation (Max) 24W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 12A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V