IPAW60R600P7SXKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPAW60R600P7SXKSA1
Paquete:
PG-TO220-FP
Descripción:
MOSFET N-CH 600V 6A TO220
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 363 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 9 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 600mOhm @ 1.7A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-FP
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 80µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series CoolMOS™ P7
Power Dissipation (Max) 21W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 6A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V