Hogar / DC DC Converters / IPB48003A150V-001-R
minImg
IPB48003A150V-001-R
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
IPB48003A150V-001-R
Descripción:
DC DC CONVERTER 15V 41W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.20" L x 1.15" W x 0.35" H (30.5mm x 29.2mm x 8.8mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2.75A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series iPB (41W)
Power (Watts) 41 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-SMD Module
Efficiency 87%