Hogar / Single FETs, MOSFETs / IPC100N04S5L1R5ATMA1
minImg
IPC100N04S5L1R5ATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPC100N04S5L1R5ATMA1
Paquete:
PG-TDSON-8-34
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 100A 8TDSON-34
En stock : 335
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5340 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 95 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.5mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-34
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 60µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 115W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 100A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V