Hogar / Single FETs, MOSFETs / IPC90N04S5L3R3ATMA1
minImg
IPC90N04S5L3R3ATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPC90N04S5L3R3ATMA1
Paquete:
PG-TDSON-8-34
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 90A 8TDSON-34
En stock : 8664
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2145 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 40 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.3mOhm @ 45A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-34
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 23µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 62W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 90A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V