IPI180N10N3GXKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPI180N10N3GXKSA1
Paquete:
PG-TO262-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 43A TO262-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1800 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 25 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Last Time Buy
Rds On (Max) @ Id, Vgs 18mOhm @ 33A, 10V
Supplier Device Package PG-TO262-3
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 33µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 71W (Tc)
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 43A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V