IPK0507K102BU
Trigon Components
Producto No:
IPK0507K102BU
Fabricante:
Trigon Components
Descripción:
FIXED IND 1MH 250MA 6 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6Ohm Max
Inductance 1 mH