IPL60R065C7AUMA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPL60R065C7AUMA1
Paquete:
PG-VSON-4-1
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET HIGH POWER_NEW
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2850 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 68 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 65mOhm @ 15.9A, 10V
Supplier Device Package PG-VSON-4-1
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 800µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series CoolMOS™ C7
Power Dissipation (Max) 180W (Tc)
Package / Case 4-PowerTSFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 29A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V