IPL65R190E6AUMA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPL65R190E6AUMA1
Paquete:
PG-VSON-4
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 650V 20.2A 4VSON
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1620 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 73 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 190mOhm @ 7.3A, 10V
Supplier Device Package PG-VSON-4
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 700µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series CoolMOS™ E6
Power Dissipation (Max) 151W (Tc)
Package / Case 4-PowerTSFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20.2A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V