IPL65R230C7AUMA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPL65R230C7AUMA1
Descripción:
MOSFET N-CH 650V 10A 4VSON
En stock : 47
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 996 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 20 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 230mOhm @ 2.4A, 10V
Supplier Device Package PG-VSON-4
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 240µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series CoolMOS™ C7
Power Dissipation (Max) 67W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V