IPN70R450P7SATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPN70R450P7SATMA1
Paquete:
PG-SOT223
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 700V 10A SOT223
En stock : 1833
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 424 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 13.1 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 450mOhm @ 2.3A, 10V
Supplier Device Package PG-SOT223
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 120µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 700 V
Series CoolMOS™ P7
Power Dissipation (Max) 7.1W (Tc)
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V