IPP04CN10NGXKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPP04CN10NGXKSA1
Paquete:
PG-TO220-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MV POWER MOS
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 13800 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 210 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Last Time Buy
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.2mOhm @ 100A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™ 2
Power Dissipation (Max) 300W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 100A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V