IPP057N08N3GHKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPP057N08N3GHKSA1
Paquete:
PG-TO220-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 80V 80A TO220-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4750 pF @ 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 69 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5.7mOhm @ 80A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 90µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 150W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V