IPP114N03LGHKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPP114N03LGHKSA1
Paquete:
PG-TO220-3-1
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
N-CHANNEL POWER MOSFET
En stock : 7642
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 944
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1500 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 14 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 11.4mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3-1
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™ 3
Power Dissipation (Max) 38W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V