IPP120N10S405AKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPP120N10S405AKSA1
Paquete:
PG-TO220-3-1
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 120A TO220-3
En stock : 13990
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6540 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 91 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Last Time Buy
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5.3mOhm @ 100A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3-1
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 120µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 190W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V