IPP200N15N3GHKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPP200N15N3GHKSA1
Paquete:
PG-TO220-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 150V 50A TO220-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1820 pF @ 75 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 31 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 20mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 90µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 150W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 8V, 10V