IPP35CN10NGXKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPP35CN10NGXKSA1
Paquete:
PG-TO220-3
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 27A TO220-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1570 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 24 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 35mOhm @ 27A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 29µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 58W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 27A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V