IPP45N06S4L08AKSA2
Infineon Technologies
Producto No:
IPP45N06S4L08AKSA2
Paquete:
PG-TO220-3-1
Descripción:
MOSFET N-CH 60V 45A TO220-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4780 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 64 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.2mOhm @ 45A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3-1
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 35µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 71W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 45A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V