IPP50CN10NGXKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPP50CN10NGXKSA1
Paquete:
PG-TO220-3
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 20A TO220-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1090 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 16 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 50mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 20µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 44W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V