IPP50R380CEXKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPP50R380CEXKSA1
Paquete:
PG-TO220-3
Descripción:
MOSFET N-CH 500V 9.9A TO220-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 584 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 24.8 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 380mOhm @ 3.2A, 13V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 260µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Series CoolMOS™
Power Dissipation (Max) 73W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 9.9A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 13V