IPP60R190E6XKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPP60R190E6XKSA1
Descripción:
MOSFET N-CH 600V 20.2A TO220-3
En stock : 1988
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1400 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 63 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 190mOhm @ 9.5A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 630µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series CoolMOS™
Power Dissipation (Max) 151W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20.2A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V