IPP60R450E6XKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPP60R450E6XKSA1
Descripción:
MOSFET N-CH 600V 9.2A TO220-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 620 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 28 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 450mOhm @ 3.4A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 280µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series CoolMOS™
Power Dissipation (Max) 74W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 9.2A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V