IPP65R125C7XKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPP65R125C7XKSA1
Paquete:
PG-TO220-3
Descripción:
MOSFET N-CH 650V 18A TO220-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1670 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 35 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 125mOhm @ 8.9A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 440µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series CoolMOS™ C7
Power Dissipation (Max) 101W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V