IPP70N12S3L12AKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPP70N12S3L12AKSA1
Paquete:
PG-TO220-3-1
Descripción:
MOSFET N-CHANNEL_100+
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5550 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 77 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 12.1mOhm @ 70A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3-1
Vgs(th) (Max) @ Id 2.4V @ 83µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 120 V
Series Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 125W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 70A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V